>Host247.pl

Panel Direct Admin

08. Statystyki stron

Statystyki stron

Strona dostarcza informacji na temat statystyk strony. Tematy zawarte na tej stronie opisują, jak sprawdzić rozmiary naszego konta oraz jego transfer, następnie omówimy dostępny system użycia logów, zobaczymy wszystkie informacje na temat naszego konta oraz otrzymamy informacje o użytkownikach poprzez Webalizera.

Sprawdzamy transfer i miejsce na dysku 

Do sprawdzenia miejsca jakie posiadamy i jakie jest zużycie transferu, kliknij na ikonę "Statystyk" z menu głównego panela administracyjnego. Następnie spójrz na górny obszar strony w którym została poniższa tabela:


Przedstawione w tabeli powyżej liczby podajemy w MB (megabajtach) i wynoszą 1024 megabajty = 1 gigabajt.  

Dostępne są dwa wskaźniki użycia miejsca na dysku i transferu. Pierwsza tabela przedstawia wykorzystanie miejsca na dysku i transferu według domeny, a druga tabela zawiera łączne wartości. Ta druga wartość jest zwykle wyższa niż użycie dla domeny, ponieważ uwzględniane są czynniki niezależne od domeny, takie jak użycie baz danych MySQL i panelu sterowania. Pojedyncze konto może obsługiwać wiele domen, przez co konieczne jest rozdzielenie tych informacji.

Notatka:  DirectAdmin korzysta z całkowitego użycia (nie użycie domeny), które jest brane pod uwagę podczas określenia czy została ta wartość przekroczona.

 

Dostępność systemu logów

 

W górnym menu statystyk znajdują się trzy linki tekstowe: "Apache - archiwizacja logów", "Apache - użycie logów", "Logi błędów Apache".

Apache - archiwizacja logów

Klikając link "Apache - archiwizacja logów" zostaniesz przeniesiony do menagera plików zawierającego listę plików .tar.gz, a nazwa pliku będzie się składała z domeny/subdomeny i miesiąca.  Na przykład:

W przykładzie powyżej widzimy cztery kopie zapasowe z miesiąca kwietnia: subdomeny (admin, newsub, i reseller) oraz kopia głównej domeny (Apr-2003.tar.gz).  Zarchiwizowane logi Apache zawierają dane dotyczące użycia oraz błędów występujących na naszym serwerze.

Kliknij na nazwie pliku, a następnie pobierz go i zapisz na swoim dysku.

Notatka:  

Pliki log są własnością administratora serwera i nie mogą zostać skasowane. Pliki log do not count towards your disk space quota.

Użycie serwera Apache i logów błędu

Pliki użycia logu Apache jak i błędy logu mogą zostać wyświetlone, po kliknięciu na link "Apache - użycie logów" lub "Logi błędów Apache".

Pliki logów wyświetlone są w duzym polu tekstowym i wyglądają jak na obrazku poniżej:


Powyższy obrazek jest przykładem błędu w pliku log. Przeglądanie surowych logów jest dobrą metodą na wykrycie specyficznych błędów, takich które mogły powstać podczas instalacji lub wykonywania skryptów. Oba logi  (użycia i błędów) są co miesiąc archiwizowane i umieszczane w folderze /home/domain.com/logs.  Aby uzyskać więcej informacji, spójrz na wcześniejszy nagłówek tej strony ("Apache - archiwizacja logów").

Wyświetl informacje o koncie

 

Menu główne statystyk strony dostarczają bardzo dobrych i szczegółowych informacji.  Jak już wyżej zostało to wspomniane, pierwsze dwa wiersze tabeli (Transfer / Limit transferu) dostarcza całkowitego użycia Twojego konta. DirectAdmin korzysta z tych wartości do określania limitów (to nie są wartości podane w tabeli statystyk domen -- zobacz pierwszy temat "Sprawdzamy transfer i miejsce na dysku").

 

Kiedy Twoje konto przekroczy maksymalny transfer, Twoja strona przestanie funkcjonować do pierwszego dnia następnego miesiąca. Podobnie jeśli na Twoim koncie zostanie przekroczony maksymalne użycie powierzchni dysku, to nie będzie można dograć plików do momentu usunięcia tych, które nie są potrzebne.  

 

 

Informacje w tabeli nie wymagają wyjaśnienia, więc nie zostaną omówione.  Jeśli nie zostało to już zrobione, to proszę wpisać aktualny adres e-mail w polu w pole "Email" i kliknij "Zapisz".

Statystyki Webalizera

 

W głównym menu "Statystyk strony", kliknij na odpowiednią nazwę domeny, która jest monitorowana przez Webalizera.  Twoja strona musi być co najmniej 24 godziny w Internecie i posiadać kilka odwiedzin zapisanych w pliku log, zanim statystyki Webalizera stały się aktywne i wyświetlały jakiekolwiek wyniki.

 

 

Na pierwszym obrazie Webalizera zobaczysz wykres (jak ten powyżej) i listę miesięcy na w tabeli pod wykresem. Kliknij na miesiąc, który chcesz obejrzeć. Statystyki Webalizera są bardzo szczegółowe i dostarczają bardzo dobrych informacji o ruchu na stronie tj. najczęściej zwracane adresy URL, strony wyściowe, miejsca skąd pochodzi odwiedzający użytkownik i jeszcze wiele, wiele więcej.

Potrzebujesz więcej pomocy?

 

Aby uzyskać więcej informacji - skontaktuj się ze swoja firmą hostingową lub odwiedź forum DirectAdmin http://www.directadmin.com/forum.

C 2003 JBMC Software. DirectAdmin licensees may reproduce this page for their own customers. Reproduction by other parties is prohibited.

Tłumaczenie: dobry i tani Hosting.


Wyświetleń: 2353

Copyright © 2005-2019 Host247.pl