>Host247.pl

Panel Direct Admin

06. Subdomeny

Subdomeny

Dokument ten przedstawia informacje o subdomenach. Omówione tu tematy to m.in.: Tworzenie subdomen, usuwanie subdomen, statystyki subdomen, logi, logi błędów i ostatnim tematem jest tworzenie konta FTP dla pojedynczych subdomen.

Tworzenie subdomen  

Aby utworzyć subdomenę, kliknij na ikonę "Subdomeny", którą możemy znaleźć w menu panela administracyjnego.

W powyższym przykładzie została utworzona subdomena newsub.sitehelper.com. Aby utworzyć subdomenę, kliknij w przycisk "Utwórz".

Możesz utworzyć subdomenę o nazwie sub.sub.sub.sub.sub.sub.sub.subdomena.twojadomena.pl. Zamiast tego utworzylismy i.love.site-helper.com.

UWAGA: Może potrwać kilka minut zanim nowa subdomena stanie się aktywna.

Przesyłanie plików do subdomeny

Każda subdomena pojawi się w katalogu /public_html/nazwa_subdomeny. Oznacza to, iż dostęp do niej możliwy jest za pomocą adresu www.twojadomena.pl/nazwa_subdomeny lub nazwa_subdomeny.twojadomena.pl. Możesz wgrywać pliki do subdomeny w taki sposób jak do domeny czyli przez klienta FTP lub przez manager plików DirectAdmin.

Usuwanie subdomen

Aby usunąć subdomenę wejdź w menu subdomen, zaznacz subdomenę którą chcesz usunąć i kliknij "Usuń zaznaczone". Obok tego pola wyboru jest inne oznaczone jako "Usuń zawartość ścieżki". Jeśli chcesz usunąć pliki subdomeny zaznacz je, jeśli jednak chcesz by pliki pozostały na swoim miejscu, a jedynie subdomena przestała działać, nie zaznaczaj go.

Statystyki subdomen

Po prawej stronie od nazwy subdomeny jest link "Stats". Kliknięcie go spowoduje załadowanie statystyk subdomeny generowanych przez oprogramowanie Webalizer. Aby mogły zostać wyświetlone musi być na nich jakiś ruch (minimum jeden gość w całej historii subdomeny) oraz musi być ona starsza niż jeden dzień (generowane są one codziennie o północy). Jeśli te warunki nie są spełnione, wyskoczy błąd związany z brakiem odpowiedniego pliku do wyświetlenia.

Użycie pliku log / logi błędów

Kliknięcie na któryś z linków na prawo od Statystyk wyświetli tekstową wersję każdego dziennika. Dziennik użycia zawiera adres IP użytkownika, czas i datę polecenia oraz opis polecenia, jakie zostało wykonane na subdomenie. Dziennik błędów zawiera informacje o wszystkich błędach jakie zaszły w związku z nieprawidłowymi poleceniami na subdomenie, co jest bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów, ktorych geneza nie jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Dostęp do obu dzienników jest możliwy zaraz po utworzeniu subdomeny. Jeśli nie było żadnej aktywności zobaczysz pusty dokument.

Tworzenie użytkowników FTP dla poszczególnych subdomen

Aby utworzyć konto FTP dla pojedynczej subdomeny postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Utwórz subdomenę, jeśli jeszcze jej nie masz.

2. Z głównego menu Panelu Administracyjnego wejdź w "FTP Menu" a następnie "Utwórz konto FTP"

3. W polu "Nazwa użytkownika FTP" wpisz nazwę subdomeny (bez nazwy domeny przed nią lub za nią)

4. Wymyśl hasło i wpisz je.

5. Wybierz ostatni przycisk po prawej od "użytkownik"

6. Naciśnij guzik "Utwórz".

Potrzebujesz więcej pomocy?

Aby uzyskać więcej informacji - skontaktuj się ze swoja firmą hostingową lub odwiedź forum DirectAdmin http://www.directadmin.com/forum.

C 2003 JBMC Software. DirectAdmin licensees may reproduce this page for their own customers.  Reproduction by other parties is prohibited.

Tłumaczenie: dobry i tani Hosting.
Wyświetleń: 2112

Copyright © 2005-2019 Host247.pl